Footjob masáž: jak ji udělat, aby byla nevšední

Footjob masáž: jak ji udělat, aby byla nevšední
Vítězslav Šťastný srp, 3 2023

Naznačené výhody footjob masáže

Začněme tím, že si vysvětlíme, co je to vlastně footjob masáž. Je to intenzivní masáž, která využívá nohou místo tradičních rukou, za účelem dosažení naprostého uvolnění a relaxace. Vypadá to trochu jinak,než jak jsme na masáže zvyklí, že? No, moje děti Matěj a Tereza tomu říkají "masáže hobitů". Takže, pokud si chcete zkusit něco nevšedního a přitom velmi účinného, footjob masáž může být tím pravým pro vás.

Klíčová příprava na footjob masáž

Je důležité připomenout, že příprava je klíčová. Je to jako s jakýmkoli jiným typem masáže. Vezměte si nějaký ten čas na to, abyste se ujistili, že vaše nohy jsou v perfektním stavu a připraveny masírovat. Výběr správných produktů pro vaše nohy může udělat obrovský rozdíl v kvalitě vaší masáže. Představte si, jak se vaše nohy sklouzávají po těle partnera, aniž by způsobovaly nepříjemné tření. To přeci chceme dosáhnout. A pokud chcete náš tip - zkuste kokosový olej, je to zkrátka vítěz v kategorii masážních olejů.

První kroky při footjob masáži

Po přípravách na footjob masáž nastává samotný akt. Je důležité začít pomalu a citlivě, přinejmenším na začátku. Jak jsem se naučil já, každý máme své vlastní rychlosti a vlastní tempa, a to je třeba respektovat. Nezapomeňte, že jde o uvolnění, ne o sprint. Základem je jemné střídání tlaků a různých technik. Nebojte se být kreativní a zkoušet nové věci. Tak jako jsem to zkoušel já. A víte co? Bylo to úžasné!

Zkoušení různých technik

Uznejte, že objevování nových technik je vždycky něco vzrušujícího. A u footjob masáže je to dvojnásob. Můžete své nohy zavrtat, jemně škrábat nehty, tlakovat patou, všechno je možné. Stačí jen zapojit fantazii. A věřte mi, že když se něco povede, pocit je jednoduše nepopsatelný. Že byste chtěli znát nějaký trik od mého kamaráda, maséra? Ten mi jednou poradil, abych nohou napodoboval pohyb hodinových ručiček. Tím stále měníte místa tlaku a zajistíte plnou relaxaci.

Otázka polohy

Poloha je další klíčová otázka, kterou bychom měli brát v potaz, když se rozhodneme pro footjob masáž. Je mnoho možností, jak se upravit, abyste byli co nejpohodlnější a dosáhli co nejlepších výsledků. Vy i ten, koho masírujete. Můžeme být například v sedě, v leže, můžeme mít partnera ležícího na břiše nebo na zádech. Není jedna správná odpověď, je tu jen mnoho možností. Hledání té správné polohy je jako hledání té správné puzzle do obrazovky. Když se to podaří, je to naprosto úchvatné.

Tipy a triky

Abychom dali všem, kdo chtějí zkusit footjob masáž, co nejvíce užitečných rad, můžeme zde zmínit několik tipů a triků z našich osobních zkušeností. Například pokud máte rádi aromaterapii, můžete použít esenciální oleje, které budou přidávat k celkové atmosféře a podporovat relaxaci. Mějte po ruce ručník pro odstranění přebytečného oleje. A nezapomeňte, že povrch, na kterém masírujete, by měl být komfortní a teplý. Nechcete přece, aby se vám ten, koho masírujete, zima. Jako dodržovatel tradičních čínských metod, mohu za sebe říct, že teplý prostor skládá k celkové relaxaci obrovskou měrou.

Otázka hygieny

Pokud se na chvíli vrátíme k přípravě, je důležité zdůraznit význam hygieny při footjob masáži. Nejen samotné nohy, ale právě i prostředí, ve kterém masírujeme. Tak jako je důležité, aby bylo tělo, které masírujeme, čisté a vykrmeněné, platí to i o místě, kde se masáž odehrává. Nechceme přece zanechat něco nežádoucího. A děkuji bohům za mýdlo a vodu, které jsou základem kvalitní hygieny.

Respektování mezí

A konečně, možná nejdůležitější částí při footjob masáži, je respektování mezí. Každý máme jinou tolerantnost bolesti, různou citlivost, různé preference. Je třeba si vše před masáží probrat a nastavit jasné hranice. Protože i když je footjob masáž něco neobvyklého a vzrušujícího, stále platí, že hlavním cílem je uvolnění a relaxace, nikoli nepohodlí. Jako když mne Tereza a Matěj přinutili k zápasu ve Virtuální realitě. Řekl jsem jim hned, ať netrefují na hlavu a dodržují mé osobní hranice!