Zážitek z masáže lávovými kameny v Praze, který si budete chtít zopakovat

Zážitek z masáže lávovými kameny v Praze, který si budete chtít zopakovat
Boris Dušek říj, 2 2023

Úvod do světa masáže lávovými kameny

Nejsem ten typ člověka, který by si často dopřával masáže nebo jiné typy lázeňských procedur. Je to asi tím, že jsem z Hradce Králové, kde jsme známí tím, že jsme po práci raději doma se svými mazlíčky, v mém případě se krásnou kočkou jménem Šárka, a relaxujeme jiným způsobem. Ale minulý měsíc mě moje milovaná Jana přemluvila, abychom na výletě do Prahy vyzkoušeli masáž lávovými kameny. A já jsem musel uznat, že to byla hafo zábava!

Masáže a co si o nich myslím

Představit si mě na masáži může být trochu komické. Ale abych byl upřímný, musím se přiznat, že jsem si to opravdu užil. A nejen to, po terapii lávovými kameny jsem se energicky a pozitivně cítil celý týden! Prostě to byla skvělá zkušenost. Ale první, co vás chtěl upozornit, je, že masáže jsou skvělým léčebným nástrojem - a zdá se, že moje tělo to vědělo ještě předtím, než můj mozek!

Co jsou to lávové kameny a proč jsou tak dobré?

Ale co jsou to vůbec lávové kameny a proč jsou tak úžasné? To jsou skvělé otázky! Lávové kameny jsou vlastně černé vulkanické kameny, které se zahřívají na vysokou teplotu a poté se používají k masáži těla. Když jsou tyto kameny horké, mohou do těla uvolnit velké množství energie. Tato energie může pomoci ulevit od bolestí a napětí v těle. A já vám musím říct, po masáži lávovými kameny jsem se cítil jako nový člověk!

Proces: příjemný zážitek od začátku do konce

Průběh celé masáže byl velmi relaxační. Když jsem vstoupil do místnosti, vonělo to éterickými oleji a svítilo jen slabé světlo. Na podložce na podlaze ležely horké lávové kameny rozložené v předem připravených pozicích. Masérka mě pak pokryla ručníkem a začala mě jemně masírovat horkými kameny. Celý průběh byl velmi příjemný a relaxační, cítil jsem, jak se svalové napětí z mého těla vytrácí.

Trik a tipy pro více zážitků

Byla to také velmi naučná zkušenost. Během masáže mi masérka vysvětlila, jak mohu doma používat lávové kameny k masáži. Vyprávěla mi o různých technikách a způsobech, jak dosáhnout maximálního účinku. Rád se podělím o několik tipů, které jsem se naučil!

  • Není třeba mít k dispozici speciální lávové kameny – pokud máte kámen, který dokáže dobře udržovat teplo, můžete jej použít!
  • Nezapomeňte kámen před použitím důkladně ohřát. Měl by být dostatečně horký, aby uvolnil energii do vašeho těla, ale ne tak horký, aby vás spálil.
  • Použijte esenciální oleje pro lepší zážitek. Nejenže vám pomohou relaxovat, ale také pomohou udržovat kámen horký po delší dobu.

Jak jsem se cítil po masáži

Po masáži jsem se cítil jako nový člověk. Jakoby se veškeré stres a napětí z mého těla vytratilo. Myslím, že to bylo kombinací horkých kamínků, relaxační hudby a příjemné masérky. Rád bych této zkušenosti dopřál každému, kdo má rád masáže nebo má rád nové zážitky. A pokud jste nikdy nezažili masáž lávovými kameny, rozhodně vám doporučuji to zkusit!

Má doporučení kde a jak zažít masáž lávovými kameny

Nakonec bych vám rád poskytnul několik tipů kde a jak si pěkně užít takovou masáž. Pokud jste v Praze, doporučuji vám vyzkoušet masáž v salonu "Kámen a Relaxace". Měli skvělý personál a byli velmi profesionální. A pokud si chcete užít tuto masáž doma, doporučuji vám vyhledat certifikovaného maséra, který se specializuje na masáže lávovými kameny. Ujistěte se, že se před masáží dostatečně zrelaxujete a po masáži cítíte energizováno a obnovení.

Závěrem bych chtěl říci, že ať už budete tuto masáž vyzkoušet sami nebo s partnerem, určitě to bude skvělý zážitek a úžasný způsob, jak se odreagovat a relaxovat. A já se nemohu dočkat, až to zopakuju!