Nuru masáž: Jaké jsou nejčastější myty a omyly

Nuru masáž: Jaké jsou nejčastější myty a omyly
Iveta Plevová lis, 11 2023

Úvod do světa nuru masáže

Jako Iveta, žena ze Třeboně, se s vámi podělím o své vědomosti a zkušenosti, které jsem nasbírala na své cestě poznávání nuru masáže. Je to japonská masážní technika, která je stále více populární na celém světě. Avšak spolu s její rostoucí popularitou dorazily také myty a omyly, které jsou okolo ní vytvořené. Takže pojďme, díky mně a mému věrnému psu Maxovi, který s radostí zhlíží, jak píšu tento článek, toto všechno rozkrýt.

Mytus 1: Nuru masáž je pouze pro muže

Jedním z nejčastějších omylů je, že nuru masáž je pouze pro muže. To je naprostý nesmysl. Tato masáž je určena pro všechny, bez ohledu na pohlaví nebo orientaci. Opět a znovu zopakuji, všechny znamená všechny. Ať už jste žena, muž, non-binární, trans, nebo jste prostě jen zvědaví, můžete si užít nuru masáž. Vždyť je to především o relaxaci, komunikaci tělo na tělo a o pocitu blaho, který z toho plyne, a to pro každého.

Mytus 2: Nuru masáž je vždy erotická

Často slýchávám, že nuru masáže jsou vždycky erotické nebo dokonce sexuální. To ovšem není pravda. Samozřejmě, intimní povaha nuru masáže a blízký kontakt tělo na tělo může vyvolávat erotické pocity. Ale to neznamená, že masáž je automaticky sexuální. Klade se důraz na relaxaci, na emoce a na prožívání pocitů, které mohou být i erotické, ale ne nutně. A to je dobré si při jejím vyzkoušení uvědomit.

Mytus 3: Masérka musí být nahá

Další z omylů, který je občas spojen s nuru masáží, je ten, že masérka musí být úplně nahá. Což přeci jenom může být pro některé lidi trochu zastrašující. Protože si představte, že byste se měli úplně svléknout před cizím člověkem! Ale aby bylo jasno, není to pravidlo. Je možné, že některé masérky preferují být nahé, ale rozhodně to není nutné. Záleží především na komfortu obou stran.

Mytus 4: Nuru masáž je nehygienická

Na svých cestách poznávání nuru masáže jsem se setkala i s názorem, že tato masáž je nehygienická. Tohle tvrzení je zcela mimo. Nuru masáže se provádějí s velkou péčí o hygienu. A to jak hygienu samotné masérky, tak také o hygienu klienta. Před nuru masáží se oba sprchují a masérka používá speciální gele, které jsou hypoalergenní a vysoce hydratační. A musím říct, že po nuru masáži je kůže krásně vyživená a hydratovaná.

Mytus 5: Nuru masáž může provádět kdokoliv

Možná se vám to může zdát divné, ale nuru masáže se nemůže naučit jen tak lehce. Potřebuje to praxi, dovednosti a znalosti. To není něco, co by si mohl kdokoli jednoduše osvojit po shlédnutí několika videí na internetu. Vyžaduje to řádný výcvik, zkušenosti a také cit pro druhého. Učení nuru masérky je komplexní proces, který se neobejde bez řádného výcviku.

Závěr: Překonání mýtů a omylů o nuru masáži

Hlavním cílem tohoto článku bylo rozptýlit některé z mytů a omylů, které obklopují nuru masáž. Doufám, že se mi to podařilo a že vám to pomohlo pochopit, co vlastně nuru masáž je a proč je tak populární. A kdo ví, možná vás to i inspirovalo k tomu, abyste si ji sami vyzkoušeli. Už jen z toho důvodu, že nuru masáž je skvělý způsob, jak se odreagovat, uvolnit tělo, uklidnit mysl a prohloubit své vnímání vlastního těla. Ať už si nuru masáž zvolíte pro relaxaci, pro zlepšení svého vnímání těla, pro zlepšení intimního či partnerského života nebo jen pro zábavu, jsem si jistá, že to bude zážitek, který nezapomenete.